Paulovi vybojovali v Oberstdorfu stříbro

6. 9. 2020

Aktuální česká párová jednička Zuzana a Tomáš Paulovi si ze svého prvního turnaje Světové tour v sezóně odváží stříbrnou medaili a po půlroční turnajové přestávce potvrzuje svou formu. Jejich předchozím turnajem byl prakticky přesně před šesti měsíci pohár v Soči, odkud Paulovi přivezli bronz.

Paulovi všechny čtyři zápasy v základní části vyhráli a tak z prvního místa ve skupině pokračovali do čtvrtfinále. Turnaje se zúčastnil i další český pár – Veronika a Matěj Neznalovi – který ale ze skupiny nepostoupil.

Pět ze sedmnácti účastníků přijelo ze Švédska a všichni z nich postoupili do playoff. Ve čtvrtfinále se ještě objevili Dánové Wiksten / Wiksten, Estonci Turmann / Lill a právě česká dvojice Paulová / Paul.

Paulovi ve čtvrtfinále narazili na Švédy Westman / Ahlberg, které ve skupině porazili 9:5 a v nadstavbě vyhráli poměrem 9:6. V semifinále, kam kromě Čechů postoupili již jen Švédové, se Paulovi utkali s netradičním párem Sjödin / Edin. Ve vyrovnaném zápase rozhodl v pátém endu zisk české trojky, na což již seveřané nedokázali dostatečně reagovat a Češi s výhrou 7:3 vybojovali postup do finále. Ve finále se utkali s dvojicí de Val / Eriksson. I v tomto utkání byla první polovina vyrovnaná, o přestávce byl stav dokonce 3:2 pro český pár. Ale v pátém endu Švédové uhráli čtyřku, na kterou Češi reagovali pouze jedničkou. Další švédská čtyřka v sedmém endu zpečetila výsledek a seveřané vyhráli poměrem 10:4. Bronz po vyrovnaném souboji získali Heldin / Magnusson.

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

Rozhovor s Paulovými:

Jak se vám hrálo po půlroční přestávce?
Paradoxně jsme se po tak dlouhé době dostali rychle do standardního zápasového rytmu, i když po prvních dvou endech prvního zápasu to úplně nevypadalo. Ale to se dá přičíst specifickým podmínkách v Oberstdorfu, se kterými bojovaly všechny týmy: vysoká vlhkost, a tedy omrzání ledu. 
Atmosféra na turnaji byla docela zvláštní. Nikdo moc nevěděl, jak se chovat k ostatním hráčům, přání dobré hry se dělo přes pěstičky, na drinky se nezvalo, takže jsme s nikým neprohodili víc než pár slov. Kvůli Covidu byly zavřené šatny, takže jsme se převlékali a částečně i rozcvičovali na hotelu. De facto jsme celý turnaj strávili v curlingovém oblečení.
 
Potkali jste páry, které spolu běžně nehrají. Bylo to v něčem jiné?
Všechny týmy ve skupině byly klasičtí harcovníci mixed doubles. Co se týká semifinále a finále (Edin, Eriksson), tak jsme ani neočekávali nějakou nestandardní hru. Eriksson je mistr světa v této disciplíně [pozn.: hrál s Annou Hasselborg] a Edin ji určitě také pravidelně hrává. S oběma jsme už navíc měli tu čest mixed doubles hrát.
 
Ve finále se vám nedařilo jako v předchozích utkáních. Čím to bylo?
Výsledek ve finále sice vypadá hrozivě, ale nijak nevybočuje z výsledků, které jsme mohli vidět během celého turnaje. Nejistota kolem rychlosti ledu a točení občas každý tým vytrestala, nám se to bohužel stalo ve finále. Na druhou stranu se to mohlo stát i dříve. S výsledkem jsme tedy určitě spokojeni, po hektickém začátku sezóny a nejistotě ohledně ledu v Praze jsme se přihlásili asi týden před začátkem turnaje, takže jsme neměli žádná očekávání.
 

Juniorky se od neděle utkají o postup do elitní divize mistrovství světa

14. 12. 2024

Junioři bojují o postup mezi světovou elitu

9. 12. 2024

První vydání Newsletteru – prosinec 2024

7. 12. 2024