Na Roztylech se hraje Světová tour. Obhájí Savona H loňské vítězství?

25. 9. 2024

Druhý ročník ženského turnaje patřícího do Světové curlingové tour se koná v roztylské hale. Přijede mnoho zahraničních reprezentací a nejlepší české týmy. Využijí Češky znalosti domácích podmínek? Nebo podlehnou nabité mezinárodní konkurenci? Turnaj se koná od pátku 27. do neděle 29. září.

V Praze se představí ještě o jeden tým víc než vloni a většina z nich dorazí z ciziny. Mezi českými účastnicemi jsou pouze finalistky z MČR žen (Liboc 3 a Savona H) a finalistky z MČR juniorek (Dion XX a Polární lišky). Papírově největšími favoritkami jsou dlouhodobé turecké reprezentantky na ME-A (skipka Yıldız). S nimi bude evropské áčko letos hrát i litevská reprezentace (Paulauskaite). Na ledě uvidíme i reprezentace pro ME-B například českou (Zelingrová) a  nizozemskou (Bomas), kterou v Praze známe díky úspěchům v mezinárodním juniorském turnaji EJCT. Uvidíme i tým skipky Pflügler, jež rakouský mistrovský titul 2024 vyhrál na pražském ledě (odkaz). Zajímavým překvapením může být mladý kanadský tým skipky Myly Plett, který na juniorském mistrovství světa 2024 vybojoval čtvrtou příčku.

Prvenství však bude obhajovat domácí Savona H (Synáčková), která vloni zvítězila nad Libocí 3 (Zelingrová) v rámci odvety za porážku ve finále MČR. Savona navíc oproti české jedničce vybojovala minulý týden o výhru víc na turnaji ve Švýcarsku (odkaz), takže má sezónu jistě dobře rozjetou.

Začíná se v pátek od 8.00. Turnaj se hraje zdánlivě ve dvou skupinách. Každý tým však odehraje čtyři utkání a následně se stanoví souhrnné pořadí, podle kterého prvních šest celků postoupí do playoff. Pokud by nebylo možné určit šestý tým, v rozpisu je místo pro jeden tie-break. První dva týmy postoupí přímo do semifinále. Další čtyři budou hrát v neděli ráno ještě kvalifikaci o účast v semifinále. O medailistech se rozhodne v neděli v rundě od 14.30.

Informace naleznete na webu curling.cz/PLI2024.

Sledujte zápasy na youtube.

Jednotlivé výsledky budou k dispozici na webu WCT.

Dva nejlepší ženské týmy hrají v Basileji

18. 9. 2024

Zelingrová/Chabičovský vyhráli WCT v Tallinnu! Paulovi vybojovali čtvrtou příčku