Oba finálové týmy z posledního MČR žen hrají prestižně obsazený turnaje v Bernu. Koná se totiž již 56. ročník Internationaler Berner Damen Cup, v němž se představí Liboc 3 (Kubešková) a Savona H (Synáčková).
Celý turnaj je plný špičkových týmů. 22 účastníků je rozděleno do tří skupin. Z každé tedy postoupí dva celky do playoff. Nadstavba se rozehraje v sobotu večer.
První zápasy českého týmu začínají ve čtvrtek. Od 16.30 se Liboc 3 pod vedením skipky Zelingrová utká s čínským výběrem skipky Wang. Toto utkání se bude živě vysílat. Od 20.00 bude Savona H hrát s domácím výběrem skipky Hoffmann, který je papírově nejméně silný soupeř skupiny. Zbytek skupiny však bude náročný. Savona se utká se švýcarskou a dánskou reprezentací (Tirinzoni, Dupont) a dalšími známými týmy, které se po juniorských úspěších přesouvají mezi dospělé (skotská skipka Henderson a Italka Mariani). Ani Liboc nemá před sebou snadnou skupinu. Čekají ji norská a estonská reprezentace (Rørvik, Turmann), tým skipky Wang a švýcarské týmy skipek Héretier a Jerger.
Výsledky naleznete zde.
Vybrané zápasy se budou vysílat na youtube.
Aktualizace
čtvrtek
📺Zelingrová 5:3 Wang
Synáčková 2:8 Hoffmann
pátek
Zelingrová 2:4 Rørvik
Tirinzoni 9:0 Synáčková
📺 Zelingrová 6:3 Turmann
📺 Synáčková 6:4 Mariani
📺 Zelingrová 9:4 Héretier
sobota
📺 Dupont 7:3 Synáčková
Zelingrová 5:4 Jerger
Henderson 7:4 Synáčková
Tým skipky Zelingrové s bilancí 4:1 postupuje do playoff! Savona se s turnajem loučí s bilancí 1:4.
čtvrtfinále
Česká jednička končí ve čtvrtfinále.