Začíná mezinárodní juniorský turnaj EJCT

29. 9. 2022

Na roztylském ledě začíná nejvýznamnější česká juniorská soutěž. V Praze se koná jediný turnaj Evropské juniorské curlingové tour EJCT u nás.

Sedmého ročníku se účastní tucet dívčích a tucet chlapeckých týmů.  Soutěž chlapců a dívek se hrají zvlášť. Curlingoví junioři musí být mladší 21 let. Dvanáct týmů je rozděleno do tří skupin po čtyřech. Do playoff postoupí vždy první dva celky ze skupiny + dva týmy ze třetích míst dle DSC. Základní část se hraje v pátek a sobotu. Chlapci hrají čtvrtfinále již v sobotu večer, zbylé zápasy playoff jsou naplánované na neděli. Finále a utkání o bronz začnou v 15.00.

Celý rozpis naleznete zde.

Na ledě se představí týmy z celé Evropy a dokonce až z Japonska. Mezi dívkami bude titul obhajovat tým Skotky Henderson. Loňský vítězný tým skipa Tatára již vyrostl z juniorské kategorie. Představí se i aktuální čeští mistři, který budou v půlce prosince reprezentovat na mistrovství světa juniorů „B“: Dion XX (Farková) a Ledoborci NG (Hanák). Oba tyto týmy vloni skončily mezi Čechy nejlíp. Dívky tehdy vybojovaly bronz, chlapci skončili čtvrtí. Navíc se předvedou juniorští vicemistři Ledoletci (Matějíček) a vicemistryně PLC 2 (Dubnová) a Zbraslav Polární lišky (Vašáková), které v MČR juniorek vybojovaly bronz.

EJCT 2022 za koná s podporou MČ Prahy 11.
EJCT 2022 zaštítil předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser a radní hlavního města Prahy Vít Šimral.