Reprezentace

Rozpis

Aktuální výsledky

Loňské MS mixů

Mistrovství mixů (smíšených čtveřic) se koná již popáté. Předtím byly mixové šampionáty kontinentální. Letos se zúčastní rekordních 40 týmů (oproti loňským 35).

Tým musí být sestaven ze dvou mužů a dvou žen. Pohlaví se v sestavě musí střídat, i viceskip a skip musí být opačných pohlaví. V týmu není náhradník.

Reprezentace jsou rozděleny do pěti skupin po osmi. Po jednom kole vzájemných zápasů ve skupině postoupí do playoff šestnáct čtveřic. Budou to týmy z prvních tří míst ve skupinách a jeden tým ze čtvrté příčky s nejlepším DSC.

Oficiální web akce

Česká reprezentace

O výběru reprezentace rozhoduje MČR mixů, které se koná na jaře před mistrovstvím světa. V tomto roce vyhrál tým M. Baudyšová / M. Černovský / P. Vinšová / L. Klíma. Tito hráči však budou v týmech mužů a žen reprezentovat v listopadu na mistrovství Evropy. Vítězové MČR upřednostnili ME a právo reprezentovat přenechali vicemistrům:

Rozpis

Začátky zápasů jsou uvedeny ve středoevropském čase (ve Skotsku je o hodinu méně)

Výsledky

Webstream naleznete zde. U jednotlivých zápasů je přímý odkaz na kamery k dané dráze a označení dráhy.

Češi mají bilanci 5 výher a 2 porážek a končí na první nepostupové pozici. Český tým skončil mezi 40 účastníky na celkové 18. pozici.

Mistrem světa se stala Kanada, která ve finále porazila Německo. V utkání o bronz uspělo Norsko, které překonalo Koreu.

Loňské mistrovství světa mixů

V loňském roce se mistrovství světa mixů odehrálo v kanadském městě Kelowna, kde česká reprezentace vybojovala devátou příčku. Více zde.

Vloni na domácí půdě vyhrála Kanada, která ve finále překonala Španělsko. V utkání o bronz zvítězilo Rusko nad Norskem.

Nejlepším umístěním českých mixů je bronz z MS 2017. O tom si přečtěte zde.