Vít Chabičovský získal Sportsmanship Award 2019

Sportsmanship Award za sezónu 2018/19 získal Vít Chabičovský. Tato cena se uděluje během vyhlašování MČR žáků a juniorů a vítěze volí samotní hráči.

Foto: Lenka Hronová

 

Cenu vyhlásil národní kouč Brad Askew, který k tomu sdělil:

Hned na první straně pravidel Světové curlingové federace se nachází Duch curlingu, který je unikátní. V curlingu si totiž soupeři vzájemně chválí dobré hody. Takový přístup je ve sportovním prostředí skoro výjimečný.

Velkou součástí juniorského finále v Kanadě a Skotsku je vyhlášení Sportsmanship Award, kdy hráči hlasují pro toho, kdo nejlépe reprezentuje tohoto unikátního Ducha curlingu. Proto v sobotu během finálového turnaje MČR žáků a juniorů všichni hráči hlasovali. Myslím, že je třeba vyzdvihnout, že sportovní duch je významnou součástí toho, čemu se věnujeme.

Všichni hráči, kteří letos téměř vyhráli, jsou na ledě velmi pozitivní, vždy hrají podle fair play, dodržují pravidla a dodávají energii juniorskému curlingu a svým týmům. Snadno lze poznat všechny hráče, které téměř vyhráli, mají totiž speciální druh pozitivního sportovního přístupu.

Držitelem Sportsmanship Award 2018 je František Jiral, v roce 2017 cenu dostal Jiří Matějíček.

 

19.Květen, 2019 od Martin Bukovský