Tým Davida Šika postoupil do čtvrtfinále turnaje WCT v Champéry

21. 10. 2018

Tým Davida Šika na turnaji Světové tour WCT v Champéry postoupil ze skupiny do čtvrtfinále, kde však podlehl mistru světa Niklasi Edinovi.

Podruhé v této sezóně vyrazila současná česká jednička, tým Davida Šika, na turnaj Světové curlingové tour WCT. Po Basileji tentokrát zamířila do Champéry na turnaj Curling Masters.

Dvacet týmů bylo rozděleno do čtyř skupin. Po jednom kole vzájemných zápasů ve skupině postoupilo celkem osm nejlepších týmů do čtvrtfinále. Tým Davida Šika porazil Němce Baumanna a Švýcara Gempelera, prohrál však se Švýcarem Scibozem a Švédem Edinem. Do playoff český tým postoupil díky nejlepšímu DSC mezi týmy s bilancí dvou výher a dvou porážek. Šik měl nejlepší DSC mezi všemi týmy a to po čtyřech zápasech činilo pouze 13,67 cm.

Ve čtvrtfinále Češi opět narazili na Niklase Edina, mistra světa a držitele stříbrné a bronzové medaile z Olympij­ských her. Bohužel ani v tomto zápase tým Davida Šika nezvítězil a skončil na děleném 5. – 8. místě.

Vítězem turnaje se stal švýcarský tým skipa de Cruze, který ve finále porazil skotský tým skipa Muirheada.

Tým Davida Šika se ve dnech 27. – 28. října představí i doma, kdy odehraje první kolo extraligy. Následovat bude turnaj Světové tour WCT v Praze – Prague Classic ve dnech 1. – 4. listopadu. Od 16. listopadu bude tým Davida Šika reprezentovat ČR na mistrovství Evropy.