Savona H, Kolibris 2 a Kolibris NG zvládli první víkend extraligy bez porážky

Jeden ženský a dva mužské týmy odehráli svůj první víkend extraligy bez prohry. Na špičce tabulky se však zatím žádná překvapení nekonala.

Týmy o víkendu odehrály tři respektive čtyři zápasy. V ženské soutěži zatím neprohrála Savona H, která je vicemistrem z posledních dvou MČR. Úspěšný start sezóny předvedly nové účastnice extraligy z týmu Dion XX. Tým, který je zároveň juniorskou reprezentací si během víkendu připsal bilanci 2:1. U mužů jsou špičce tabulky dva týmy bez porážky. Kolibris 2 již zvítězil čtyřikrát, Kolibris NG hrál pouze třikrát a má tedy bilanci 3:0. Oba tyto týmy skončili v posledním MČR na druhé respektive třetí příčce. V obou kategoriích letos platí, že mistři (Liboc 3 a Zbraslav Klíma) extraligu nehrají a nastoupí až do finále. 

Svou formu potvrzuje české reprezentace pro mistrovství světa mixů, jejíž zástupci hrají v obou průběžně prvních týmech Savona H a Kolibris 2.

Příští kolo se odehraje během svátečního víkendu 28. – 30. října. Extraliga se uzavře 28. – 29. ledna. Během těchto tří víkendů se týmy dvakrát vzájemně utkají. Následně se určí čtveřice postupující do finálového turnaje. Ten je naplánovaný na 16. – 21. února. Vítězové finále se stanou mistry ČR a získají právo reprezentovat ČR na mistrovství Evropy (listopad 2023).

Podrobné výsledky naleznete zde: ženymuži


10.Říjen, 2022 od Martin Bukovský