Rozhovor po zápase žen s Maďarkami | maďarská skipka Palancsa a český trenér Kubeška

Le Gruyère AOP European Curling Championships 2017

Druhý zápas českých žen proti Maďarkám nakonec skončil neúspěšně. Maďarky se rychle dostaly do vedení díky čtyřem bodům ve druhém endu, ale český tým nepolevil a v polovině utkání otočil a dále vedl vyrovnaný zápas. Rozhodnul až poslední kámen, který o pouhých pár milimetrů neskončil tam, kde měl.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Česká republika (Kubešková) 1 1 1 2 2 0 7
Maďarsko (Palancsa) 4 2 1 1 8

 

Živý komentář je zde. Následují dva krátké rozhovory:

Maďarská skipka Dorottya Palancsa

Hned druhý end se vám vydařil. Jak se to stalo?
Snažily jsme se v tom endu hodit hodně draw a hrály jsme dobře. Díky tomu jsme skórovaly čtyřkou.

Následně ale český tým vaše vedení úspěšně dotahoval.
Ano, v dalších endech jsme se snažily házet dobré kameny, abychom vedení udržely, ale nezvládly jsme ty nejdůležitější z nich a soupeřky díky tomu mohly skórovat víc. Takže to byl nakonec velmi vyrovnaný zápas. Náš tým mívá lepší a horší okamžiky a možná proto jsme ve střední části utkání nehrály moc dobře. Nedařilo se nám soustředit se na hru přibližně během tří endů a proto soupeřky skórovaly.

Celkově jste byly lepší nebo jste jen měly nakonec více štěstí?
Jsem si jistá, že jsme nehrály lépe než soupeřky, ale poslední kámen Kubeškové byl hodně dovnitř a my jsme tedy měly štěstí.


Trenér české ženské reprezentace Karel Kubeška

Jaké jsou pocity z takového zápasu?
Já si velmi vážím toho comebacku, který jsme uhráli a v podstatě jsme to utkání dotáhli k vítěznému konci, akorát jsme prostě prohráli na měření.

Na to, že jsme dostali čtyřku ve druhém endu, jsme se z toho vyškrábali moc pěkně. To je pro mě takový příslib, že bychom mohli ve zbytku turnaje odehrát dobré zápasy a něco vyhrát. Pochopitelně nejsme nadšení, nejsme šťastní. Musíme to zpracovat a večer zahrát lepší utkání.

hun end 2
Poslední kámen Anny Kubeškové ve druhém endu

Týmu opět utekl druhý end. Co se stalo?
Tam dobře nepřišel druhý kámen naší jedničky a udělal tam dva guardy. My jsme nebyli schopni zahrát hit roll, zatímco ony ho zahrály a my jsme si pak špatně pohlídali ten Aniččin kámen.

Jaký byl plán? Schovat se na tee line nebo přijet až k maďarskému kameni do zadních kruhů?
Nevím, nebyl jsem na ledě. Ale v takové situaci se primárně hraje kámen, který zatočí a béčko je dotáhnout ho k tomu vzadu. Může to být i obráceně, ale většinou se to na váhu hraje takhle.

Vypadalo to, že to bylo špatně vykomunikované.
Ano. Odhad, který jsem slyšel z benche byl osm, devět. Pak devět. A ono to bylo v podstatě až deset. Což se zdá jako poměrně malý rozdíl, ale nakonec je velmi významný.
Je to tady pro nás ne úplně standardní. Kruhy nejezdí, to znamená, že ty kameny tam umírají. Je minimum kamenů, které projíždí. Tee line je za 13,6 – 13,8s, což je z pohledu jak my to běžně vnímáme v Praze opravdu pomalé. A navíc jsme zvyklí, že na většině takových turnajů, šampionátů, ty kruhy jezdí. To znamená, že tam stačí ťuk ťuk a kámen vyjíždí z kruhů, tady to tak není, tady se ty kameny vyloženě zastavují.

Poslední kámen v zápase byl chybně hozený?
Ne. Bylo to 12,7s což byla váha, kterou jsme plus mínus hráli. Potřebovali jsme malý roll. Potřebovali jsme, abychom byli z osy, řekněme, centimetr a půl, dva. To by bývalo stačilo na to, abychom to vyhráli. Skončili jsme přesně na ose a na měření jsme byli o půl centimetru horší.

 

 

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024