Rakouský bronz pro pár Hájková / Paul!

Nejzkušenější český tým kategorie mixed doubles si z turnaje v Kitzbühelu veze bronz! V zápasu o třetí příčku čeští hráči porazili kanadský pár Lisa Menard / Ray Baker přesvědčivě 6:1.

Českému týmu se v turnaji dařilo, škoda jen prohry v semifinále proti čínské dvojici Rui Wang / De Xin Ba. S tímto týmem mají Hájková / Paul nepříjemnou zkušenost již z Mistrovství světa 2017, kde prohráli a získali tak výsledné 4. místo. V semifinále v Kitzbühelu se českému týmu do posledního endu dařilo. V něm měli výhodu a stačilo jim uhrát jeden bod. Finálové naděje bohužel překazil poslední kámen – netrefený částečně otevřený take-out, kvůli kterému Číňané naopak jeden bod ukradli a vyhráli 6:5. „Reálně jsme je v posledním endu dostali přesně tam, kde jsme je chtěli mít a já pak provedu začátečnickou chybu. Škoda, celý zápas tahali za kratší konec,“ vyjádřila své zklamání Zuzana Hájková.

Zlato si odváží právě čínská dvojice Wang / Ba, která ve finále poměrem 7:4 porazila švýcarský pár Nadja Grunder / Peter Hartmann.

© Curling Austria

22.Říjen, 2017 od Martin Bukovský