Poláci vyhráli pražský vozíčkářský turnaj. Češi vybojovali bronz!

16. 10. 2022

Šestnáctý ročník pražského vozíčkářského turnaje vyhrál tým Culani Poland. Stříbro si odváží Slováci. Bronz na domácím ledě vybojoval český tým skipky Selnekovičové, který je zároveň i českou reprezentací.

Deset týmů se utkalo v jediném českém vozíčkářském turnaji patřícím do Světové curlingové tour WCT. Mezi nimi byli i dva české celky, prostě označené jako CZE 1 a CZE 2. Tým 1 skipky Selnekovičové s přehledem vyhrál skupinu, následně však v nadstavbě podlehl 5:9 maďarským vítězům druhé skupiny. V celkovém pořadí však Češi zůstali třetí a tím se udrželi v semifinálové čtyřce. Bohužel se jim v semifinále nezdařilo překonat následně polské medailisty. Češi tedy museli bojovat pouze o bronz. V tomto utkání se znovu utkali s Maďary. Tentokrát však byli úspěšnější, vyhráli 7:3 a díky tomu si čtveřice Dana Selnekovičová, Martin Tluk, Milan Bartůněk a Jana Břinčilová vybojovala bronzovou medaili. Druhému českému týmu v sestavě Radek Musílek, Štěpán Beneš, Žaneta Schmuttermeierová a Petr Šedivý se tolik nedařilo. V základní části si sice připsali výhru nad pozdějšími vítězi z Polska, ale i tak skončili na konci skupiny. Ani v nadstavbě nezvítězili a tak do playoff nepostoupili. Tento tým aspoň uzavřel turnaj jednoznačnou výhrou 13:1 nad Kazachstánem a tím si vybojoval umístění na deváté příčce.