Paulovi vyhráli i 2. KT MČR MD

3. 12. 2019

Česká párová jednička Paulová / Paul vybojovala první místo i v 2. kvalifikačním turnaj MČR mixed doubles a potvrdila svou skvělou formu. Šest dvojic postupuje do finále MČR mixed doubles, které se odehraje v Praze na Roztylech 1. – 4. února. Mistr získá právo reprezentovat na dubnovém mistrovství světa, z kterého je již možné získat postupové body na Olympijské hry 2022.

Z obou turnajů byly sečteny body a dle jejich pořadí postoupí šest nejlepších týmů do finále. Mezi finalisty je dle pravidel i nejlepší český tým v rankingu Světové curlingové tour WCT. Tím bude dvojice Zuzana a Tomáš Paulovi, která má v žebříčku velký náskok nad Veronikou a Matějem Neznalovými. Oba týmy však postoupí na základě pořadí z kvalifikačních turnajů. Kritérium pořadí v rankingu se hodnotí k 31. 12.,

Letos do finále postoupí šest týmů, které uspěly již v prvním kvalifikačním turnaji. Druhý turnaj sice upravil pořadí, ale již na prvních šest příček nedostal žádný jiný pár. Oproti loňskému ročníku se mezi bodujícími týmy objevily pouze čtyři stejné páry a pouze dva páry, které hrály loňské finále (Paulovi a Miklíkovi). Důvodem je převážně upřednostnění čtyřkového curlingu.
Rozhovor se Zuzanou Paulovou:
Díky výhře v 1. KT jste měli finále jisté. Proč jste nastoupili i do 2. KT?
Turnaj byl na našem seznamu od začátku sezóny, nebyl důvod ho z kalendáře škrtat, přestože pro nás nakonec nebyl nutný. Je to dobrá příprava, možnost okouknout soupeře před finále a zahrát si zase jednou trochu jiný styl hry, než se hraje na světové tour. Navíc je to naše poslední příprava před cestou do USA a Kanady, kde hrajeme pro nás klíčové turnaje. Byla by škoda zahodit možnost si zahrát.