Paulovi vyhráli i 2. KT MČR MD

Česká párová jednička Paulová / Paul vybojovala první místo i v 2. kvalifikačním turnaj MČR mixed doubles a potvrdila svou skvělou formu. Šest dvojic postupuje do finále MČR mixed doubles, které se odehraje v Praze na Roztylech 1. – 4. února. Mistr získá právo reprezentovat na dubnovém mistrovství světa, z kterého je již možné získat postupové body na Olympijské hry 2022.

Z obou turnajů byly sečteny body a dle jejich pořadí postoupí šest nejlepších týmů do finále. Mezi finalisty je dle pravidel i nejlepší český tým v rankingu Světové curlingové tour WCT. Tím bude dvojice Zuzana a Tomáš Paulovi, která má v žebříčku velký náskok nad Veronikou a Matějem Neznalovými. Oba týmy však postoupí na základě pořadí z kvalifikačních turnajů. Kritérium pořadí v rankingu se hodnotí k 31. 12., tabulka nyní vypadá takto:

 
MČR MD | pořadí po kvalifikačních turnajích
  1. KT 2. KT celkem
1. Paulová / Paul (+ WCT) 10 b. 10 b. 20 b.
2. Strnadová / Válek 8 b. 6 b. 14 b.
3. Frederiksen / Boháč 4 b. 8 b. 12 b.
4. Neznalová / Neznal 5 b. 4 b. 9 b.
5. Miklíková / Miklík 6 b. 2 b. 8 b.
6. T. Baudyšová / Vedral 3 b. 5 b. 8 b.
7. Jelínková / Mihola 0 b. 3 b. 3 b.
8. Vařečková / Kubeška 2 b. 0 b. 2 b.
9. Karásková / Ženatý 0 b. 1 b. 1 b.
10. Hercoková / Mat. Votava 1 b. 0 b. 1 b.
 
Letos do finále postoupí šest týmů, které uspěly již v prvním kvalifikačním turnaji. Druhý turnaj sice upravil pořadí, ale již na prvních šest příček nedostal žádný jiný pár. Oproti loňskému ročníku se mezi bodujícími týmy objevily pouze čtyři stejné páry a pouze dva páry, které hrály loňské finále (Paulovi a Miklíkovi). Důvodem je převážně upřednostnění čtyřkového curlingu.
Rozhovor se Zuzanou Paulovou:
Díky výhře v 1. KT jste měli finále jisté. Proč jste nastoupili i do 2. KT?
Turnaj byl na našem seznamu od začátku sezóny, nebyl důvod ho z kalendáře škrtat, přestože pro nás nakonec nebyl nutný. Je to dobrá příprava, možnost okouknout soupeře před finále a zahrát si zase jednou trochu jiný styl hry, než se hraje na světové tour. Navíc je to naše poslední příprava před cestou do USA a Kanady, kde hrajeme pro nás klíčové turnaje. Byla by škoda zahodit možnost si zahrát.
 
Jaké turnaje WCT vás ještě čekají?
Kromě USA a Kanady nás v lednu ještě čeká turnaj ve Švédsku a pak už finále.
03.Prosinec, 2019 od Martin Bukovský