Curling v Ostravě

Zatím se v Ostravě konaly jen jednotlivé akce. Důvodem je neexistence ledových ploch pro curling a tedy ztížené podmínky pro vznik místní komunity navzdory oblibě a nadšení návštěvníků těchto akcí. Nicméně po akci v říjnu 2022 se místní curlingová komunita začíná rozjíždět.

Nejblíž se curling hraje v Brně. V Karviné existuje klub hrající mistrovství ČR, ale tento tým nemá k dispozici ledovou plochu. Jak je na tom curling v celé ČR? Dozvíte se zde.

 

Aktuální stav 

Český svaz curlingu intenzivně jedná s vedením města o možnostech vhodných ploch pro pravidelné hraní curlingu. Zároveň je na spadnutí vznik prvního ostravského klubu!

Cílem zmíněné akce je získat zájemce o pravidelné hraní curlingu. Jsme připraveni pomoci novému klubu v jednání s vedením města o získání podpory pro curling. Dále počítáme s poskytnutím komplexní podpory pro vznikající klub – administrativní záležitosti, zapůjčení curlingového vybavení.

 

Historie

Curling se poprvé v Ostravě objevil v dubnu 2014. Následovaly akce v dubnu 2015, kdy bylo možné curling vyzkoušet. Hrál se i turnaj, na který se sjeli curleři z celé ČR.

Ostrava byla i jednou ze zastávek turné street curlingu po našich městech v rámci Olympijské kvalifikace 2017.

Curling byl nejnavštěvovanějším sportovištěm v rámci Olympijského festivalu 2018. Tehdy byla dráha umístěna pod otevřeným nebem v areálu Ostravar Arény. Olympiádu následoval curlingový duben v Porubě.

Další šancí si curling vyzkoušet byla akce 1. října 2022 opět na stadionu v Porubě.

 

Kontakt

Chcete založit klub, pravidelně hrát a rozvíjet curlingovou komunitu v regionu? Kontaktuje nás:

Ondřej Bodlák | rozvoj@curling.cz | 605 590 988