Platí nové pravidlo „No-tick Rule“

Na Kongresu WCF v září 2022 byly schváleny úpravy Pravidel curlingu včetně novinky, která se testovala v minulé sezóně. Jedná se o pravidlo „No-tick rule“, tedy omezení tick-shotů během free guard zóny. Podle tohoto pravidla není možné odsunout dobře umístěný center guard mimo střed dráhy. Tím se v důsledku zvyšují šance týmu bez výhody a výsledkem by měla… více

Henderson a Maeda vyhráli EJCT Praha 2022

Skotky obhájily loňské prvenství. Polární lišky získaly stříbro. Ledoborci NG vybojovali bronz. Zbraslav Polární lišky (skipka Vašáková) vybojovaly stříbro a tím se letos staly nejlépe umístěným českým týmem. Takto vysoko se Češi dostali naposledy v roce 2019. Do závěrečného kola se probojovaly vloni třetí Dion XX (Farková), které však letos zápas o bronz prohrály a musí se smířit se… více

Paulová / Paul hrají v Kanadě!

Olympionici Paulová / Paul jsou účastníky prvního turnaje série Mixed Doubles Super Series a od pátku se jako jedni z mála cizinců předvedou v kanadské metropoli. MD Super Series se hraje formou pěti turnajů. Paulovi hrají hned v tom úvodním. Celé série bude mít zajištěno pokrytí televizí CBS Sports. Pořadatelé včetně televizní stanice vnímají založení této série… více

Začíná mezinárodní juniorský turnaj EJCT

Na roztylském ledě začíná nejvýznamnější česká juniorská soutěž. V Praze se koná jediný turnaj Evropské juniorské curlingové tour EJCT u nás. Sedmého ročníku se účastní tucet dívčích a tucet chlapeckých týmů.  Soutěž chlapců a dívek se hrají zvlášť. Curlingoví junioři musí být mladší 21 let. Dvanáct týmů je rozděleno do tří skupin po čtyřech. Do playoff postoupí vždy první… více

Zelingrová / Chabičovský vyhráli 1. KT MČR mixed doubles

Dvojice Julie Zelingrová a Vít Chabičovský vyhrála 1. kvalifikační turnaj MČR a tím si zajistila místo ve finále. Dalších sedm párů získalo body, které spolu s výsledky 2. turnaje rozhodnou o finalistech mistrovství ČR 2022/23. V turnaji se utkalo dvacet párů. Tři další svou účast předem zrušily. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin a z každé nakonec postoupily dvě dvojice do… více

Paulovi v Tallinnu postoupili do playoff!

Jediní čeští curlingoví olympionici rozjeli tuto sezónu postupem mezi nejlepších osm párů na turnaji WCT v estonské metropoli. Akce se hrála ve třech šestičlenných skupinách a Češi tu svou zvládli bez porážky. Úvodní souboj s Nory byl sice navzdory výsledku 10:6 vyrovnaný a rozhodly až finální kameny obou hráček, ale následovaly již jednoznačnější výhry 9:3 nad Litevci Jurkute /… více

Češi jedou na turnaje do Estonska a Švýcarska

Dva české týmy vyrazí o víkendu na turnaje Světové tour v zahraničí. Olympionici Paulová / Paul se předvedou v Tallinnu, česká ženská reprezentace bude hrát v Basileji. Tallinn V sedmém ročníku tohoto turnaje se utká osmnáct párů ve třech skupinách. Osm nejlepších týmů pak postoupí do playoff. První zápas české dvojice začíná v pátek v 9.00 středoevropského času…. více

V pátek začíná v Praze mistrovství ČR mixed doubles

Téměř dva tucty párů se mají tento víkend utkat v první části mistrovství ČR, díky které se mohou dostat do finále. Na ledě sice neuvidíme naše olympioniky Paulová / Paul, kteří hrají tento týden na turnaji Světové tour v Tallinnu, ale předvedou se aktuální mistři Zelingrová / Chabičovský. Mistrovství ČR smíšených dvojic (mixed doubles) se hraje… více

Kongres WCF 2022

Po covidové přestávce opět zasednul nejvyšší orgán Světové curlingové federace (WCF) fyzicky. Letošní ročník se odehrál v Lausanne a za Český svaz curlingu se jej zúčastnil předseda David Šik.   Volby Ve funkci končí Kate Caithness CBE, prakticky nejvýše postavená žena ve sportovním prostředí. Rozloučit se s ní přišel osobně i Thomas Bach, předseda Mezinárodního olympijského výboru. Bach… více

Dion Alpha a Kolibris 6 vyhráli Pohár ČSC

V Poháru mladých hráčů zvítězili aktuálně bronzové týmy z posledního mistrovství ČR. Hraje se kategorie juniorů (U21), mezi nimiž zvítězil tým Dion Alpha, a kategorie žáků (U15), mezi kterými zvítězili Kolibris 6. Do každé kategorii se přihlásily pouze tři týmy, které se dvakrát vzájemně utkaly. Následně se určilo pořadí.  Mezi přihlášenými juniory jednoznačně dominoval tým Dion Alpha (skip… více