Přihlášky na Prague Classic 2020 jsou otevřeny

I v příští sezóně se počítá s turnajem Prague Classic, který jako jediný v ČR patří do Světové curlingové tour. Hrát se bude až za půl roku, ale přihlášky byly právě otevřeny. Turnaj je naplánován na 5. – 8. listopadu 2020. Doufejme, že do té doby pominou koronavirová opatření, která by bránila pořádání a příjezdu zahraničních týmů. Prague… více

Opustil nás Jan Porcal

Ve čtvrtek dne 26. března 2020, ve svých nedožitých 52 letech, dohrál svůj poslední zápas náš dlouholetý spoluhráč, velký kamarád a přítel Honza Porcal. Honzo, přejeme Ti tam nahoře „Dobrou hru“ a na nebeském baru dostatek Tullamorky a Guinnesse. Miloš, Honza, Vítek, Radek, Jirka CC Letící kameny Praha Jan Porcal hrál v kariéře jen za… více

Sezóna byla ukončena

V souvislosti s onemocněním COVID-19 byly zbývající soutěže zrušeny a curlingový led rozpuštěn.   Soutěže: Všechny plánované soutěže od 14. března do konce sezóny byly zrušeny. Toto opatření se týká obou finálových turnajů MČR mužů a žen, baráží, MČR mixů v Jičíně, MČR vozíčkářů, turnaje akademiků, MČR seniorů a seniorek, juniorských soutěží a výuky curlingu pro studenty… více

Julie Zelingrová získala Sportsmanship Award

Sportsmanship Award 2020 získala Julie Zelingrová. Cena se uděluje během vyhlašování MČR žáků a juniorů. Vítěze volí samotní hráči ze svého středu.   Letos byla cena udělena již počtvrté: 2020 Julie Zelingrová 2019 Vít Chabičovský 2018 František Jiral 2017 Jiří Matějíček

Noví mistři ČR: Zbraslav Bílí tygři, Dion XX a Dion XY

Žákovským mistrem pro tuto sezónu se stali Zbraslav Bílí tygři (skip Vasilík), mezi juniorkami zvítězil Dion XX (Zelingrová) a novým juniorským mistrem se stal Dion XY (Chabičovský). Žáci (U15) Po základní části, která se hrála na začátku února, postoupili přímo do finále zbraslavští Bílí tygři. O druhé finálové místo se v sobotu utkali Kolibris 4 a… více

Vrcholí MČR mladých curlerů

Během víkendu se dohraje mistrovství ČR žáků a juniorů. Úvodní část se konala před měsícem, podrobnější popis naleznete zde.   MČR žáků (U15) V žákovské soutěži se nyní hraje pouze playoff. Zbraslav Bílí tygři postoupili přímo do finále. V semifinále se utkají Kolibris 4 a Kolibris 8. sobota 7. března semifinále – od 8.30 finále – od 16.00… více

Paulovi přiváží ze Soči bronz

Zuzana a Tomáš Paulovi na turnaji Světové tour WCT v Soči vybojovali bronz a tím rozšiřují svou sezónní sbírku na pět cenných kovů z WCT. Češi ve skupině podlehli pouze dvojici Ezekh / Glukhov a tak s bilancí 4:1 postoupili z druhého místa do playoff. Ve čtvrtfinále se Paulovi utkali s ruskou dvojicí Tkach / Mironov… více

♿: „Zabojujeme maximálně!“

Vozíčkáři dnes zahajují svůj boj o postup na paralympijské hry. Do 7. března se ve Švýcarsku koná mistrovství světa. Tucet týmů se utká v jednom kole základní části a úspěšnější polovina bude pokračovat do playoff. Naopak poslední tři celky sestoupí do MS-B. Podrobnosti a jednotlivé výsledky naleznete na webu http://curling.cz/wwhcc2020 Česká reprezentace si vybojovala postup z prosincového… více

Paulovi v Soči

Česká jednička Paulová / Paul vyrazí před mistrovstvím světa na tři turnaje Světové tour. Prvním je International Mixed Doubles Sochi, který začíná 27. února. Za měsíc Paulovi odletí do Dumfries a o týden později do Bielu. Mistrovství světa se hraje od poloviny dubna v Kanadě. Paulovi hráli v Soči loni, kdy těsně (s jedinou porážkou)… více

Zbraslav – Klíma vyhrál Pohár ČSC

Ve finále tradičního Poháru Českého svazu curlingu se utkaly stejné týmy jako minule. Tentokrát se však vítězem stal aktuální mužský mistr – Zbraslav Klíma – který ve finále překonal Trutnov 1. Pohár ČSC je tradičním turnajem, v němž soupeří týmy mužů a žen z různých úrovní dlouhodobých domácích soutěží. Je tak unikátní příležitostí, kdy se… více