Čtvrtá párová medaile ze Světové tour v sezóně

Česká dvojice Zuzana Paulová / Tomáš Paul vybojovala bronz na turnaji Světové tour ve švédském Gävle. Tento pár potvrzuje svou formu, kterou hned za týden předvede také v Praze ve finále mistrov­ství ČR. Paulovi již podruhé vyrazili na Gefle Mixed Doubles Cup, které se hraje ve švédském Gävle. “Byl to náš poslední přípravný turnaj před… více

Kdo postoupí do finále extraligy?

O víkendu 25. a 26. ledna se dohraje základní část extraligy mužů a žen. Tím se určí, které týmy postoupí do finále MČR. Oba mistři ČR – Liboc 3 (Kubešková) a Zbraslav Klíma (Klíma) – využili svého nového práva nehrát základní část extraligy, aby se mohli víc věnovat zahraničním turnajům. V obou kategoriích tedy soutěží… více

Paulovi míří před MČR do Švédska

Paulovi se před domácím mistrovstvím ještě představí na turnaji Světovém tour ve městě Gävle. Češi od pátku hrají Gefle Mixed Doubles Cup. Sedmnáct týmů ze sedmi zemí soupeří ve třech skupinách. Následně osm nejlepších dvojic postoupí do playoff. Paulovi vloni skončili čtvrtí, když podlehli dvojici Gribi / Gribi, která se však letos neúčastní. Ve skupině je český… více

První olympijská medaile pro český curling!

Jedním slovem nepopsatelnou radost přinesla českému curlingu na III. Zimních olympijských hrách mládeže soutěž mixed doubles. V ní totiž poprvé v historii olympijských her zacinkala medaile pro českého curlera! Po boku Číňanky Junhang „Týny“ Pei ji vybojoval Vít Chabičovský. Dvojice, která se stejně jako většina hráčů poprvé seznámila až před začátkem soutěže v mixed doubles,… více

Na Olympiádě mládeže startuje mixed doubles

Olympijské hry mládeže #Lausanne2020 se dostaly do své druhé poloviny. Napřed se hrály mixy pod hlavičkou jednotlivých zemí, nyní začíná soutěž mixed doubles párů z odlišných států. Česká reprezentace ve složení Chabičovský, Farková, Jiral, Pražáková skončila v rámci mixů s bilancí tří výher a dvou proher, což ji umístilo na čtvrtou pozici ve skupině. To… více

Nižší soutěže v poslední třetině sezóny

Nižší soutěže se blíží k závěru sezónu. Na roztylském ledě se bude střídat ženská 1. liga a divize, na Zbraslavi se budou točit utkání divize mužů. Ve všech těchto soutěžích se nejedná o poslední hrací víkend sezóny, ale bude to poslední příležitost pro dramatickou změnu pořadí. Mezi soutěžemi se hraje o přímé postupy / sestupy… více

Neznalovi potřetí v sezóně ve čtvrtfinále WCT

Pár Veronika Neznalová / Matěj Neznal, který je aktuálně druhou nejlepší českou dvojicí v rankingu Světové tour, postoupil do čtvrtfinále WCT Dutch Masters Mixed Doubles 2020, kde podlehl následným švédským vítězům. V této sezóně se jedná o jejich již třetí postup do playoff turnaje WCT, po zářijovém turnaji v Oberstdorfu a říjnovém Kitzbühelu. Průběh turnaje… více

Kvalifikace mužů na mistrovství světa

Dnes ve Finsku začíná kvalifikace o postup na mistrovství světa, kterou hraje i mužská reprezentace Lukáše Klímy. Tento tým si účast vybojoval zlatem z béčkového mistrovství Evropy. Tímto výsledkem navíc zajistil České republice místo v evropském áčku. Přímý postup z ME-B na mistrovství světa není možný. České ženy na mistrovství Evropy skončily šesté a tím… více

1. liga a divize se blíží k závěru

O víkendu se na Roztylech odehraje další část mužské 1. ligy a divize 1. liga mužů – skupina A V 1. lize spolu týmy ve skupině A hrají již podruhé v této sezóně a vzhledem k vyrovnaným výsledkům na čelních pozicích, se již láme chleba. Poslední utkání jsou naplánována na 1. března. Prvoligová skupina B… více

Kubešková opět v Bernu

Druhý víkend roku a hned druhý turnaj. Aktuální česká ženská jednička hraje turnaj Světové tour v Bernu. Tým Anny Kubeškové opět po roce hraje International Bernese Ladies Cup. Letos se koná již 52. ročník tohoto turnaje Světové curlingové tour. Zúčastní se 32 týmů, které se utkají systémem 3KO, což znamená, že jednotlivé týmy postupují proměnlivým… více