Street curling opět na Sportmanii v Plzni

Po roce se street curling vrací do Plzně na Sportmanii. Od úterý 20. do čtvrtka 22. srpna bude street curling k dispozici v čase 13.00 – 20.00 v OC Plaza. Street curling bude na Sportmanii již potřetí.  V Plzni působí klub Meteorite a před téměř dvěma lety se tam konala Olympijská kvalifikace. Více informací o curlingu v… více

Paulová / Paul uzavřou sezónu na WCT v Číně

Většina curlerů si již udělala letní přestávku bez ledu. Český pár Paulová / Paul však uzavře sezónu až na konci června na turnaji v Číně. Tato česká jednička kategorie mixed doubles byla pozvána na China Open Mixed Doubles. Tento turnaj patřící do Světové curlingové tour se koná 24. – 27. června v severočínském městě Š´-ťia-čuang… více

Sezónu uzavře finále Star League

Sezóna 2018/19 se uzavře finálem Star League / Juniorské a žákovské ligy. Poté bude led v roztylské hale rozpuštěn. Během víkendu 25. / 26. května vyvrcholí Star League, tedy Juniorská a žákovská liga. Z původního počtu šesti žákovských a šestnácti juniorských týmů do finále postoupily čtyři žákovské a osm juniorských celků. Mezi žáky se představí… více

Vít Chabičovský získal Sportsmanship Award 2019

Sportsmanship Award za sezónu 2018/19 získal Vít Chabičovský. Tato cena se uděluje během vyhlašování MČR žáků a juniorů a vítěze volí samotní hráči.   Cenu vyhlásil národní kouč Brad Askew, který k tomu sdělil: Hned na první straně pravidel Světové curlingové federace se nachází Duch curlingu, který je unikátní. V curlingu si totiž soupeři vzájemně chválí dobré… více

Polární lišky, Třešňovka D a Ledo Juniors vítězí v MČR juniorů a žáků

V mistrovství ČR žáků, tedy hráčů do 15 let, uspěly Polární lišky. Třešňovka D a Ledoborci Juniors obhájili titul v kategoriích juniorek a juniorů (do 21 let). Junioři a juniorky budou reprezentovat na juniorském mistrovství světa B, které se koná ve finské Lohji ve dnech 10. – 18. prosince. MČR žáků Po základní části žákovské… více

MČR žáků a juniorů vrcholí

O víkendu 11. – 12. května se uzavře mistrovství ČR v kategorii žáků (do 15 let) a juniorů (do 21 let).  První část MČR se odehrála 2. – 3. března. Nyní se v sobotu dohraje základní část a v neděli bude následovat playoff. Soutěž hraje šest smíšených žákovských týmů, šest celků juniorek a osm týmů… více

Sokolky a Demion jsou seniorskými mistry ČR. Liboc 2 vyhrála turnaj akademiků

Během víkendu se na Roztylech odehrálo mistrovství ČR v kategorii seniorů a seniorek. Zároveň se na ledě konal Otevřený turnaj akademiků. Mezi seniory vyhrál Demion, Sokolky si vybojovaly pohár pro seniorky a Liboc 2 se stala vítězem akademického turnaje. Ani v jedné soutěži se vítězem nestal obhájce titulu.   MČR seniorů Šest týmů hrálo základní… více

MČR seniorů a turnaj akademiků

O víkendu se odehraje seniorské mistrovství ČR, jehož vítězové získají právo reprezentovat na mistrovství světa seniorů (duben 2020). Na ledě se budou senioři střídat s hráči akademického turnaje. Společný rozpis (pdf)   Senioři Přihlásilo se šest týmů seniorů, tedy stejně jako vloni. Celky jsou rozděleny do dvou skupin. Napřed se ve skupinách odehraje jedno kolo… více

Páté místo na MS a senioři těsně před playoff

O víkendu se v Norsku zároveň odehrálo mistrovství světa mixed doubles a seniorů. Pár Zuzana Paulová / Tomáš Paul vybojoval páté místo a postup do příštího ročníku. Senioři skončili těsně před postupem do playoff.   Mixed doubles Paulovi při své páté účasti na mistrovství světa začali dvěma výhrami. Následně však podlehli papírově slabším Francouzům a… více

Barážový víkend

Sezóna MČR mužů a žen vyvrcholí barážovým víkendem, který rozhodne o postupujících a sestupujících týmech pro příští sezónu. Základní část všech částí mužské a ženské soutěže již byla odehrána a tak již známe týmy, které čeká přímý postup / sestup. Některé další celky budou mít během víkendu možnost si své postavení udržet nebo vylepšit. Z extraligy… více