Noví seniorští mistři a vítězové akademického turnaje

14. 5. 2018

Poslední mistrovství ČR této sezóny patřilo seniorům a seniorkám, kteří se na roztylském ledě střídali s hráči akademického turnaje.

Akademici

Turnaj letos hrálo osm týmů vysokoškoláků. Zúčastnit se mohli studenti hrající i jiné curlingové soutěže nebo začátečníci, kteří s curlingem začínají v rámci tělocviků na ČVUT nebo UK.

Po základní část postoupily nejlepší čtyři celky do semifinále. Z něj do finále pokračovaly týmy Dion (skip Vedral) a Ledoborci 7 (skip Candra). Ve vyrovnaném finále nakonec zvítězil Dion poměrem 4:2 a stal se vítězem turnaje. Vítěz hrál v sestavě David Verner, Kryštof Krupanský, Marek Černovský (VS), Jaroslav Vedral (S), Lukáš Klípa (A). Pro Vedrala a Klípu je to obhájení loňského zlata. Tenkrát zvítězili v týmu s Candrou a Bukovským,  jež letos hráli v druhém finálovém týmu Ledo 7. V utkání o bronz zvítězil celek CZE UNI Ladies skipky Alžběty Baudyšové, který porazil tým právníků z tělocviku UK poměrem 9:2.

Sestavy reprezentací na Univerziádu 2019 vybere národní kouč.

Seniorky

Pět celků seniorek se v základní části popralo o postup do vyřazovacích bojů. Tým Citadela (Danielisová) rovnou postoupil do finále, Falcon Praha (Kubešková) a Sokolky (Bartáková) se vzájemně utkaly v semifinále, které dopadlo úspěšněji pro Falcon, jež tím postoupil do rozhodujícího zápasu. Finálový boj po slabším začátku dokázaly hráčky Falcon Praha otočit a zvítězit 8:6, čímž se staly seniorskými mistryněmi ČR. Tým hrál v sestavě Michaela Čiháková, Miroslava Vařečková, Anna Candrová (VS), Ivana Kubešková (S), Lenka Bednářová (A). Pro většinu hráček je to obhajoba loňského prvenství. Vítězný tým vybojoval právo reprezentovat ČR na mistrovství světa seniorek v Norsku (duben 2019).

Senioři

Z šesti seniorských týmů do finále postoupili Ledoborci (Neznal) a Zbraslav S (R. Klíma). Napínavé utkání rozhodl až extraend, v němž Zbraslav s výhodou uhrála jedničku a tím zvítězila 4:3. Seniorskými mistry ČR se stal tým v složení Tomáš Klíma, Jaroslav Havel, Pavel Málek, Radek Klíma. Mimochodem oba Klímové byli prvními českými/československými reprezentanty na ME po založení Českého svazu curlingu v roce 1990. I tento tým získal právo reprezentovat na mistrovství světa seniorů, které se bude konat v dubnu 2019 ve norském městě Stavanger, kde se hrálo například i mistrovství Evropy 2013. V utkání o třetí místo jednoznačně zvítězil Dion VIP (Nechyba) nad CC Riper (Mantlík) poměrem 8:2