MS mužů 2023:

Skotové mají po dlouhém čekání zlato.

Skotové sice dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy světa, ale poslední titul mistra světa získali v roce 2009. Letos tak tým skipa Bruce Mouata konečně ukončil dlouhé roky čekání na zlato z MS mužů. Domácí Kanada brala stříbro, bronz si odváží Švýcaři. Češi skončili na 10. místě

Favorizovaní Švédové, kteří na šampionátu útočili na pátý titul v řadě, vypadli překvapivě už ve čtvrtfinále a letos tak odjíždí s prázdnou.  

Do nedělního finále se probojovaly týmy domácí Kanady (přemožitelé Švédů) a Skotska. Skotové hráli celý zápas prakticky bez chyby, o čemž svědčí i 97% úspěšnost skipa Bruce Mouata. Ve třetím endu jim navíc pomohla chyba Brada Gushue (skip Kanaďanů), který minul svůj příjezd na 1, čímž Skotové kradli 2 body a zápas si pohlídali až do konce. Zápas nakonec skončil poměrem 9:3 ve prospěch Skotska a tým Bruce Mouata se tak mohl radovat ze zisku titulu mistra světa pro rok 2023.   

Pokud jste zápas nestihli, můžete si jej na Recastu pustit ze záznamu.

 

Grafika: WCF

 

O bronz se utkaly týmy Itálie (obhájci loňského bronzu) a Švýcarska. Jistější ruku a pevnější nervy měli nakonec Švýcaři, kteří se po výsledku 11:3 mohli radovat z bronzu. Skip Švýcarů Yannick Schwaller (stejně jako Bruce Mouat) bude mít za necelé dva týdny další šanci zaútočit na další cenný kov z MS, tentokrát v kategorii mixed doubles na MS v Koreji, které začne už 22. dubna.

Český tým obsadil na MS 10. místo a s bilancí 3 výhry, 9 proher příliš spokojen nebyl, jak v poturnajovém rozhovoru prozradil skip týmu Lukáš Klíma. 

11.Duben, 2023 od Kateřina Tomalová