MS-B juniorů 2019 je za námi

Mistrovství světa juniorů B skončilo a českým týmům se ani tentokrát ve finské Lohji nedařilo. Podrobné výsledky naleznete na webu curling.cz/wjbcc2019

 

Juniorky

Soutěž juniorek byla rozdělená do tří skupiny po pěti. Český tým díky čtyřem výhrám a dvěma porážkám skončil ve skupině na třetím místě a tím postoupil dál. Systém postupu je takový, že první dva týmy ve skupině společně s jedním týmem ze třetí příčky (který má nejlepší DSC) postupují do čtvrtfinále. Zbylé dvě reprezentace, které skončily třetí, se utkají v kvalifikačním utkání o poslední volné místo ve čtvrtfinále. České juniorky čekalo právě toho kvalifikační utkání, v němž však podlehly Němkám a tím na šampionátu skončily. Celkově se tedy umístily na devátém místě.

Do áčkového mistrovství postupují Skotky, Rusky a Japonky. 

 

Rozhovor s Jakubem Barešem, koučem juniorek

Letos se podařilo aspoň postoupit do play-off. Jak jste s výsledkem spokojeni?
Technicky vzato jsme do play-off nepostoupili. Postoupili jsme ze skupiny do kvalifikačního zápasu o play-off. Za postup ze skupiny jsme spokojeni. Nicméně dvě těsné prohry s Dánskem a Maďarskem a ne příliš dobré LSD nás stálo play-off.

Pro utkání s Běloruskem jste zvolili jinou sestavu. Proč?
Proti Bělorusku jsme změnili sestavu, aby Ema získala zkušenosti ze zápasu a aby si Kája mohla odpočinout, protože jí nebylo dobře.

Kvalifikační utkání s Německem mělo zajímavý průběh. Od pátého endu se již neskórovalo.
V zápase s Německem byl důležitý pátý end, kdy německá skipka minula double take-out a my jsme mohli dohodit na tři. Němky zahrály blank v šestém a sedmém endu. Nedařilo se jim proti nám vytvořit pozici na skórování a začaly chybovat. Nám se bohužel nepodařilo chyb využít. V sedmém endu jsme měli dobrou pozici na steal, nicméně jsme jí nevyužily. Poslední end s výhodou zvládly Němky skvěle. 

St 9. 1. / 7:00 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Česká republika * 0 1     3     ×   4
Německo        3 2   0 0 ×   5

 

 

Junioři

I soutěž juniorů byla rozdělena do tří skupin a klíč k postupu do playoff byl totožný. Čeští junioři třikrát vyhráli a čtyřikrát prohráli, za což se umístili ve skupině na šestém místě a nepostoupili do vyřazovacích bojů. To je stejný výsledek jako v loňském roce. V celkovém pořadí patří Čechům 18. příčka.

Mezi nejlepší světové týmy postoupili Novozélanďané, Italové a Číňané.

 

Podrobné výsledky naleznete na webu curling.cz/wjbcc2019

 

 
Forward
10.Leden, 2019 od Martin Bukovský