Curling mládeže

 

Informace o sezóně 2021 / 2022 sem budou vloženy

 


 

Reprezentace

Soutěže žáků a juniorů

STM – Středisko talentované mládeže

EJCT Praha – mezinárodní juniorský turnaj

Jak začít s curlingem

Dokumenty

 

Reprezentace

České týmy v roce 2019 reprezentovaly na juniorském mistrovství světa B 2019 a Evropském olympijském festivalu mládeže / EYOF 2019. V roce 2019 se konalo i mistrovství světa B 2020.

V roce 2020 český tým zamíří na Olympijské hry mládeže / YOG.

 

Mistrovství světa juniorů B 2020

Týmy juniorek a juniorů reprezentovaly na MSJ B 2020 ve finském městě Lohja ve dnech 11. – 18. prosince 2019 (kvůli kolizi s YOG se tentokrát MSJ B posunulo již na prosinec předchozího roku, jindy se koná v lednu. MSJ A bývá v únoru).

Juniorky i junioři postoupili do čtvrtfinále, kde podlehli soupeřům a oba celky končí na celkovém pátém místě. U obou reprezentací se jedná o nejlepší umístění v posledních letech. Podrobnosti naleznete na curling.cz/wjbcc2020, vyjádření hráčů a trenérů si přečtěte zde.

 

Juniorky – reprezentace MSJ B 2020

© WCF | Tereza Baudyšová, Ema Kynčlová, Karolína Špundová, Luisa Klímová, Zuzana Pražáková 

 

Junioři – reprezentace MSJ B 2020

© WCF | František Jiral, Martin Blahovec, Adam Podolka, Dominik Švarc, Oliver Kobián

 

Olympijské hry mládeže / YOG / Lausanne 2020

Český curlingový výběr se opět po čtyřech letech zúčastní YOG, tedy obdoby olympijských her určené pro sportovce ve věku 14 – 18 let. Do Švýcarska míří 74 českých sportovců a celkem přes 1800 sportovců ze 73 zemí. Curling je jednou z šestnácti disciplín. V první části šampionátu hrají smíšené čtveřice dle státní příslušnosti. Po odehrání této soutěže se však vytvoří smíšené dvojice z odlišných zemí, které budou hrát soutěž mixed doubles. Češi skončili ve hře čtyřčlenných týmů minule dvanáctí a předminule šestí. Nejlepší český pár byl minule devátý a před tím pátý. 

Z každého kola se bude online vysílat jeden zápas. Zatím není jisté, jestli mezi nimi budou i utkání české reprezentace.

Reprezentace YOG

Vít Chabičovský, Kristýna Farková, František Jiral, Zuzana Pražáková

 

 ⬆️nahoru


České soutěže žáků a juniorů

MČR juniorů a juniorek – soutěž hráčů a hráček do 21 let. Vítězové budou reprezentovat na mistrovství světa juniorů. Podrobnosti o MS-B juniorů 2019 naleznete zde.

 

? MČR žáků – smíšená soutěž hráčů do 15 let

 

Juniorská a žákovská liga | Star League – již 6. ročník dlouhodobé soutěže, která je od minulé sezóny i s mezinárodní účastí. Podívejte se na reportáž ČT z loňského finále. Sledujte instagram @star_league_curling

 

Pohár juniorů a žáků – krátkodobá soutěž mladých hráčů 

 

Sportsmanship Award

Cena se uděluje hráči, který nejlépe reprezentuje Ducha curlingu. Držitele si vybírají sami hráči ze svého středu. Přečtete si k tomu vyjádření národního kouče.

Držitelé Sportsmanship Award
2019 – Vít Chabičovský
2018 – František Jiral
2017 – Jiří Matějíček

⬆️nahoru


STM – Středisko talentované mládeže

Šéftrenér STM: Petr Horák – petras77@centrum.cz | 777 064 975

Trenéři STM: Jan Zelingr, Kryšfof Krupanský, Alžběta Baudyšová, Michaela Baudyšová, Monika Podrábská, Michal Vojtuš, Petr Štěpánek, Martin Votava, Petr Dáňa, Vojtěch Reitmajer, Danila Liamaev 

Tréninky STM (xls)

 

⬆️nahoru


 

EJCT Praha 2019 – mezinárodní juniorský turnaj

5. ročník jediného českého turnaje, který je součástí Evropské juniorské curlingové tour

Turnaj se konal ve dnech 4. – 6. října 2019. Nejlépe umístěným českým týmem byl výběr Kristiny Podrábské (Ledolamky), který vybojoval stříbro. Dařilo se i v chlapecké kategorii, ve které tým Dominika Švarce (reprezentace pro následující MSJ B) získal stříbrnou medaili.

Podrobnosti naleznete na webu curling.cz/ejct2019 a na facebooku (událostskupina)

 

Připravuje se EJCT 2020

 

⬆️nahoru


Jak začít s curlingem

Postup je stejný pro děti i dospělé. Napřed je třeba stát se členem klubu, který pomůže s dalšími náležitostmi. S curlingem je možné začít přibližně od sedmi osmi let. Optimální jsou skupiny o pěti šesti hráčích, aby mohli rovnou vytvořit tým. Jednotlivci budou připojeni do existujících týmů, pokud to bude možné.

 

⬆️nahoru


Dokumenty

Juniorský curling v Čechách (Chaloupek, Černovská, 2011) v pdf & totéž ve wordu 

Pravidla individuálního curlingu 

Tréninky STM (xls)

 

⬆️nahoru