Mezinárodní turnaj juniorů v Praze a mixed doubles v zahraničí

Od pátku se na Roztylech hraje mezinárodní juniorský turnaj, který patří do Evropské juniorské tour EJCT. Také odjely dva české páry do Bernu na turnaj Světové tour. V sobotu začíná mistrovství Evropy, ale o tom je psáno zvlášť.

EJCT

V roztylské hale se hraje již čtvrtý ročník turnaje Evropské juniorské tour EJCT. Soutěže se zúčastní deset týmů juniorek a jedenáct týmů juniorů. Hraje se dle běžného curlingového systému: po základní části postoupí první tým přímo do semifinále, týmy na druhých a třetích místech si ještě zahrají jedno utkání o postup do semifinále. Finále a zápasy o bronz se odehrají v neděli od 14.00

Průběžné výsledky a další informace naleznete na webu curling.cz/ejct2018

 

Mixed Doubles Bern

V Bernu se koná soutěž smíšených párů, která patří do Světové curlingové tour. Tohoto turnaje se účastní i dva české týmy Vinšová / Klíma a Neznalová / Neznal. Pár Vinšová / Klíma skončil na prvním kvalifikačním turnaji MČR mixed doubles na druhém místě, takže je velmi blízko postupu do finále MČR. Turnaj se hraje systémem 3KO což znamená, že tým postupuje k vítězství tak dlouho než třikrát prohraje a tím na turnaji končí.

Průběžné výsledky jsou na webu pořadatelů nebo na webu Světové tour

16.Listopad, 2018 od Martin Bukovský