Kubešková ve čtvrtfinále turnaje WCT a tři mužské týmy v Basileji

7. 10. 2018

Stockholm Ladies Curling Cup

Tým Anny Kubeškové zahájil sezónu na turnaji Světové tour WCT ve Stockholmu. Český celek postoupil ze skupiny do playoff, když ve skupině prohrál pouze jednou a to proti olympijské vítězce Anně Hasselborg. Vyrovnané utkání rozhodlo až těsné měření. Češky se však ve čtvrtfinále potkaly se Švédkami ještě znova a bohužel ani v tomto utkání se jim nepodařilo zvítězit. Tým skipky Hasselborg nakonec celý turnaj vyhrál. Na záznam finále se můžete podívat na youtube. Jednotlivé výsledky naleznete zde.

Tým Anny Kubeškové čeká ve dnech 12. – 14. října další turnaj WCT: Womens Masters Basel a poté 27. – 28. října první kolo extraligy, které hraje tento tým pod názvem Liboc 3.

Swiss Cup Basel

Tři nejlepší české mužské týmy se o víkendu zúčastnily turnaje Swiss Cup Basel, který patří do Světové tour WCT. Tento turnaj se hrál systémem 3KO, což znamená, že pokud tým třikrát neprohraje, tak postupuje turnajem dál až do playoff. Celý rozpis včetně výsledků naleznete zde.

Týmy Lukáše Klímy (v domácí soutěži hraje pod názvem Sem Tam Brno) a Kryštofa Taberyho (Tabery – Zbraslav) skončily shodně s bilancí dvou výher a tří porážek. Nejdál se dostal tým Davida Šika (Kolibris 1), kterému těsně uteklo playoff a skončil na děleném 9. – 12. místě s bilancí čtyř výher a tří porážek.

Všechny tři týmy se doma představí v úvodním kole extraligy 27. – 28. října v Praze, Roztylech. Kolibris 1 ještě o týden dřív zamíří na turnaj WCT v Champéry.

Swiss Cup Basel 2018 vyhrál trojnásobný mistr světa – tým Niklase Edina, který ve finále překonal norský výběr skipa Walstada poměrem 7:5. V boji o třetí příčku jednoznačně zvítězil bronzový olympijský tým skipa de Cruze, který překonal Yannicka Schwallera 9:2.