Kubešková postoupila do čtvrfinále i v Basileji

14. 10. 2018

Tým Anny Kubeškové na turnaji Světové tour WCT v Basileji postoupil ze skupiny do čtvrtfinále, kde však podlehl švýcarskému celku skipky Ursi Hegner.

Tým skipky Anny Kubeškové ve svém druhém zahraničním turnaji sezóny opět postoupil ze skupiny do playoff. Turnaj Women’s Masters Basel hrálo 19 týmů ve 4 skupinách. Češky postoupily do playoff z druhého místa, když porazily například vicemistryni světa Anna Sidorovou. Ve čtvrtfinále narazily na švýcarský tým Ursi Hegner, kterému podlehly 5:8. Vítězem turnaje se stal švýcarský tým skipky Eleny Stern.

Tým Anny Kubeškové se ve dnech 27. – 28. října představí i doma, kdy odehraje první kolo extraligy. Na mezinárodní scéně je čeká turnaj WCT ve Wetzikonu (9. – 11. listopadu), který Češky vloni vyhrály. Ve dnech 16. – 24. listopadu bude tento tým reprezentovat na mistrovství Evropy.

K výsledku hráčky sdělily: “Turnaj bychom zhodnotily velmi kladně, Během dvou týdnu se nám podařilo dosáhnout play-off na WCT turnaji, přičemž podmínky, co se týče ledu, byly velmi rozdílné (ve Stockholmu led točil šest stop, v Basileji dvě). Do Wetzikonu se těšíme, každý rok se tam rády vracíme, ale rozhodně se nechceme loňským výsledkem svazovat.”

Do týmu se od této sezóny přidala Eliška Soukupová, která pojede v pozici páté hráčky i na mistrovství Evropy: “Eliška byla skvěle zapojená, byl to pro ni první kvalitní zahraniční turnaj a zároveň první delší pobyt s námi – fungovala úžasně a do týmu dobře zapadla.”