Kolibris 6 zvítězil v Poháru žáků, Loupežníci Jičín vyhráli Pohár juniorů

Po dlouhých devíti měsících se na českém ledě konečně odehrála curlingová soutěž, konkrétně dvojpohár mladých hráčů. Týmů však nastoupilo méně než předloni, vloni se Pohár kvůli covidu neodehrál.

Žákovské soutěže se zúčastnily tři týmy, které se vzájemně dvakrát utkaly. Vítězem se stal tým Kolibris 6, který prohrál jen jednou a připsal si tři vítězství. Loupežníci z Jičína vyhráli dvakrát. Jedno vítězství uhráli i hráči Kolibris 8. Obhájci titulu – Lední medvědi ze Zbraslavi – již vyrostli a hráli v juniorské kategorii.

Soutěž juniorů, tedy hráčů ve věku 15 až 21 let, ovládli Loupežníci Jičín, kteří ve všech utkáních zvítězili. Navíc při čtyřech zápasech uhráli DSC 27,9 cm, které by jim mohla závidět většina týmů v MČR mužů a žen. Druhé místo se třemi výhrami vybojovali zmínění Lední medvědi, což dokazuje, že si i dál drží svou úroveň. Třetí skončil další zbraslavský tým: Polární lišky. Čtvrtí místo uhráli Ledoletci následovaní týmem Kolibris 4.

Mezi žáky nastoupily tři týmy oproti předloňským šesti. Juniorských týmů byl pět oproti předchozím třinácti. I tak bylo vidět, že covidová přestávka s českými curlingovými nadějemi nic neudělala a že se můžeme těšit na jejich budoucí výkony.

Podrobné výsledky zde.

Kolibris 6

 

Loupežníci Jičín

13.Září, 2021 od Martin Bukovský