Juniorská dvojice Zelingrová a Blaha postupuje na olympiádě mládeže do čtvrtfinále

Julie Zelingrová a Ondřej Blaha dobře rozehráli základní část olympiády dětí a mládeže v jihokorejském Kangwonu a nočním vítězstvím nad domácí dvojicí 7:5 si zajistili postup do play-off, kde se utkají s USA.

Češi se dokázali poprat s poměrně těžkým losem ve skupině, kdy se zde střetli hned se třemi favorizovanými páry: Kanadou, Velkou Británií a právě Jižní Koreou. Včera se však Julii a Ondřejovi podařilo zvítězit nad Kanaďany a dnes v nočních hodinách evropského času porazili i Korejce. S jednou prohrou tak postupují ze skupiny A z druhého místa za Brity.

Trenér českého páru Petr Horák hodnotil poslední dva zápasy s Kanadou a Koreou jako klíčové a pochválil naše juniory za udržení vedení v zápasech až do konce, což se bohužel nepovedlo právě v utkání proti Velké Británii.

„Zápas s Koreou začal snově, když jsme dali dvě dvojky proti soupeřově výhodě. Vedení jsme pak nepustili, ač se Korejci stále zlepšovali. Julča s Ondrou zvládli i dramatický vývoj v 7. endu, kdy se nám ještě nepovedlo zápas rozhodnout. Poslední end už byl z naší strany dobře pohlídaný,“ komentoval Petr Horák rozhodující zápas o postup mezi osm nejlepších.

Ve čtvrtfinále narazí Češi na dosud neporažené Američany. Utkání začíná v 11:00 českého času, online výsledky můžete sledovat zde.

31.Leden, 2024 od Ema Polívková