Historické umístění českých curlerek na MS

Na sedmém místě skončily na MS v Pekingu české reprezentanty vedené Annou Kubeškovou. Po středečních prohrách s Koreou 3:10 a Kanadou 3:9 porazily Němky 5:3 a stále si držely šanci na postup do semifinále světového šampionátu.

K jistotě tie breaku potřebovaly v posledním zápase základní skupiny porazit Skotky. Soupeřky Češkám, i díky nezvykle chybující Eve Muirhead, nedokázaly v první polovině zápasu bodově odskočit. V sedmém endu se tak české reprezentantky dostaly do jednobodového vedení, které si udržely až do devátého endu. Napínavý zápas se rozhodoval až posledními kameny skipek v desátém endu. Anna, která po celý zápas český tým svým výkonem držela, potřebovala vyrazit nejlépe umístěný skotský kámen, ale bohužel jen posunula guard soupeřek do kruhů. Eve pak k postupu do semifinále stačilo jakkoliv vyrazit naprosto otevřený druhý český kámen.

I přes poslední hořkou prohru obsadily české reprezentantky sedmé místo a zaslouží si velké poděkování a blahopřání za historicky nejúspěšnější umístění českých žen na světovém šampionátu! Děkujeme!

23.Březen, 2017 od David H.