Henderson a Maeda vyhráli EJCT Praha 2022

2. 10. 2022

Skotky obhájily loňské prvenství. Polární lišky získaly stříbro. Ledoborci NG vybojovali bronz.

Zbraslav Polární lišky (skipka Vašáková) vybojovaly stříbro a tím se letos staly nejlépe umístěným českým týmem. Takto vysoko se Češi dostali naposledy v roce 2019. Do závěrečného kola se probojovaly vloni třetí Dion XX (Farková), které však letos zápas o bronz prohrály a musí se smířit se čtvrtým místem. První příčku opět vybojovala skipka Henderson se svým týmem, bronz si odváží japonský tým skipky Miury. Dalším českým dívčím týmem na ledě byly juniorské vicemistryně PLC 2 (Dubnová), které však do playoff nepostoupily a skončily jedenácté.

Mezi chlapci zvítězila japonská juniorská reprezentace skipa Maedy. Japonské týmy, zvlášť juniorské, u nás běžně nepotkáme. Naopak dobře známe tým skipa Kappa z Německa, který stejně jako vloni získal stříbro a navíc má zlato z roku 2019. Ledoborci NG (Hanák) se letos opět probojovali do utkání o třetí příčku. Tentokrát se jim dařilo, zápas vyhráli a získali bronz. Do playoff se neprobojovali Ledoletci (Matějíček), kteří skončili desátí.

Nejúspěšnější zemí je Japonsko, jelikož oba jeho týmy získaly medaile. Úspěšní byli i Skotové, kteří získali první a čtvrté místo. Následují Němci s druhou a pátou příčkou. Všechny tři norské týmy postoupily ze skupiny, hned ve čtvrtfinále však prohrály. Nejvíc týmů – pět z 24 – bylo českých.

EJCT se v Praze konalo již posedmé. Tentokrát se účastnil rekordní počet dvou tuctů týmů. Tento turnaj je jedinou soutěží u nás, která je součástí Evropské juniorské curlingové tour. Na ledě se střídají dívky a chlapci do 21 let. Jejich výsledky se však posuzují zvlášť, takže se vlastně jedná o dvojitý turnaj – jeden dívčí a jeden chlapecký.