XVI. zimní evropský olympijský festival mládeže (EYOF 2023)

21. — 28. ledna 2023

Friuli-Venezia Giulia, Itálie

EYOF / Evropský olympijský festival mládeže

Multi sportovní akce pod patronátem Mezinárodního olympijského výboru, která se v zimní verzi koná od roku 1993. Letos se o medaile utkají sportovci a sportovkyně ze 47 zemí ve 12 sportech a curling samozřejmě nemůže chybět.

EYOF se konal jednou i v ČR (Liberec, 2011), ale curling tehdy nebyl zařazen do programu. Čeští curleři se zúčastnili EYOF v letech 2005 (5. místo) a 2009 (4. místo) a 2019 (nepostup ze skupiny).

 


Reprezentace

Rozpis

Výsledky

 

 

Reprezentace

Skládaný smíšený tým juniorských hráčů

Sofie Krupičková
Ema Košáková
Tobiáš Votava
Šimon Pěnička

Petr Štěpánek (trenér)

 

 
⬆️nahoru


Rozpis zápasů

Pondělí 23.1. od 8:30: ČR vs Itálie 5:6

Úterý 24.1. od 9:30 ČR vs Španělsko 9:3

Úterý 24.1. od 17:00 ČR vs Švýcarsko

Středa 25.1. od 12:00 ČR vs Německo

Čtvrtek 26.1. od 13:30 ČR vs Maďarsko

 
⬆️nahoru


Výsledky

Výsledky jednotlivých zápasů naleznete také na webu Curlit

  

Po 23. 1. / 8.30 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Česká republika         0 1 1 1   5
Itálie  ° 0 2 1 0 3 0 0 0   6

 

Út 24. 1. / 9.30 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Španělsko          1   3
Česká republika  °  3   9

   

Út 24. 1. / 17.00 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Švýcarsko  °  4  1  x   12
Česká republika    0  0  2  0  x  x   5

 

St 25. 1. / 12.00 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Německo    2  0  0   6
Česká republika    0   4

   

St 25. 1. / 19.00 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Česká republika    0  0  0  0  1  1   2
Rakousko °  1  0  x   5

 

Čt 26. 1. / 13.30 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Česká republika °                   0
Maďarsko                     0

 

Český tým má zatím bilanci 1:1.

⬆️nahoru


 

Rozpis

Celkem hraje čtrnáct týmů rozdělených do dvou skupin. Do playoff postupují vždy nejlepší dvě reprezentace ze skupiny.

 

pondělí
23. 1.
8.30 ČR
Itálie
15.30 Dánsko
ČR
úterý
12. 2.
17.00 Rusko
ČR
středa
13. 2. 
12.00 Turecko
ČR
19.00 ČR
Maďarsko
čtvrtek
14. 2.
13.30 ČR
Rakousko
     
pátek
15. 2.
9.00 semifinále 
13.30 o zlato & o bronz