Dion Alpha a Kolibris 6 vyhráli Pohár ČSC

V Poháru mladých hráčů zvítězili aktuálně bronzové týmy z posledního mistrovství ČR. Hraje se kategorie juniorů (U21), mezi nimiž zvítězil tým Dion Alpha, a kategorie žáků (U15), mezi kterými zvítězili Kolibris 6.

Do každé kategorii se přihlásily pouze tři týmy, které se dvakrát vzájemně utkaly. Následně se určilo pořadí. 

Mezi přihlášenými juniory jednoznačně dominoval tým Dion Alpha (skip Chabičovský), který vyhrál všechna svá utkání. Jedná se o tým, který byl vloni mistrem a reprezentací, ale v posledním MČR se nedostal do finále (tým tehdy napsal v semifinále soupisku jinak než opravdu hrál a to vedlo ke kontumaci). Druzí skončili Loupežníci Jičín před třetím týmem Kolibris 4. Oba týmy měly stejnou bilanci, navíc každý z nich jednou vyhrál vzájemný zápas. O pořadí tedy muselo rozhodnout DSC. Loupežníci hodili průměrně 113,04 cm od středu a Kolibříci 132,6 cm.

Mezi žáky byly výsledky jednoznačnější. Kolibris 6 (Mihola) zvítězili bez porážky. Za nimi skončili Dion 1 se dvěma výhrami, a PLC 1, kterým se nepodařilo zvítězit.

Podrobné výsledky naleznete zde: juniořižáci

Přítomní fanoušci a další návštěvníci si tentokrát mohli curling sami vyzkoušet díky akci, kterou svaz pořádal s pomocí programu DAP Světové federace. Díky tomu se na led dostala necelá stovka nových nadšenců.

Junioři: David Jakl, Vít Chabičovský, Aleš Hercok      Žáci: Vojtěch Šmejkal, Marek Moučka, Albert Mihola, Adam Kučera

 

 

12.Září, 2022 od Martin Bukovský