Chcete přijít fandit?

Pokud se chcete podívat na curling jako divák, navštivte o víkendech curlingové haly v Praze na Roztylech a na Zbraslavi. Rozpis curlingových soutěží naleznete v kalendáři. V obou halách je vstup zdarma a divácké sezení je součástí restaurace, tudíž není třeba extra teplé oblečení a divácký zážitek je o to lepší.

V tuto chvíli se můžeme těšit na finále klíčových soutěží:

  • finále mixed doubles (s účastí prvních českých olympioniků) se hraje 26. února – 1. března.
  • finále mužů a žen se hraje dohromady ve dnech 3. – 8. března.

Další významnou akcí bude premiérový ročník WCT Mixed Doubles Trophy, tedy prvního českého turnaje smíšených dvojic v ČR. Hraje se 1. – 3. dubna.

 

Během každého víkendu se minimálně na roztylském ledě hraje nějaká soutěž (viz kalendář).


Chcete fandit na dálku?

Od 17. ledna budou Češky bojovat v kvalifikaci o účast na mistrovství světa

Od 3. února se čeští curleři poprvé účastní olympijských her!

Muži již mají účast na mistrovství světa jistou – začíná se 2. dubna.

Od 23. dubna budou české týmy soutěžit na mistrovství světa v kategoriích mixed doubles, seniorů a seniorek.

 


Chcete si vyzkoušet curling na ledě?

V Praze na Roztylech máte možnost si curling kdykoliv během sezóny vyzkoušet. Více informací naleznete zde. Poukaz na takovou akci je i vhodným dárkem.


Chcete začít hrát?

Připravujeme skvělý projekt, díky kterému si můžete curling vyzkoušet a naučit. Nechte se překvapit, již brzy jej zveřejníme.

Pokud se chcete curling opravdu naučit, můžete se přihlásit na tradiční Letní Třesk, který je určen pro začátečníky i mírně pokročilé. Akce se koná v Praze během posledního srpnového víkendu. Součástí akce je i školení trenérů II. a III. třídy.

1) Curling se nyní hraje pravidelně ve specializovaných halách v Praze a Brně. Dále se curling hraje v Jičíně, Plzni, Trutnově, Opočně.

V ostatních městech hledáme nadšené osoby, kterým bychom mohli pomoct rozjet curling i u nich. Pokud máte zájem se podílet na rozvoji curlingu ve vašem městě pište na rozvoj@curling.cz

2) Napřed je třeba se stát se členem klubu. Zde naleznete kontakty na jednotlivé kluby, které hledají nové členy.

3) Do celosezónních mistrovství je třeba se přihlásit tradičně do 30. června, do krátkodobých turnajů se přihlašuje postupně. Podrobnosti naleznete u konkrétní soutěže


Curling bez ledu?

Pro použití mimo halu máme street curling – suchou variantu – kterou si již vyzkoušely tisíce návštěvníků v obchodních centrech a na sportovních akcích. Street curling můžeme půjčit i vám. Více informací zde.