Češi skončili na MS mixed doubles čtvrtí

Prohrami v semifinále se Švýcarskem 6:7 a o bronz s Čínou 2:6 zakončila trochu hořce své jinak velmi úspěšné vystoupení na mistrovství světa v mixed doubles reprezentační dvojice Zuzana Hájková, Tomáš Paul.

Zatímco Švýcarům byl český pár vyrovnaným soupeřem a zápas rozhodl až poslední kámen, proti velmi dobře hrající Číně tahal od začátku za kratší konec. Čtvrtým místem ale rozšířil svou bohatou sbírku úspěchů zahrnující i bronz z MS 2013.

Za skvělou reprezentaci v kanadském Lethbridge Zuzce s Lamou děkujeme!

Již po semifinále bylo jasné, že se na zimní olympijské hry kvalifikovala Čína, Finsko, Kanada, Norsko, Rusko, Švýcarsko, USA a samozřejmě domácí Jižní Korea. Čechům bohužel pro postup nestačila ani účast v semifinále (stejně jako loni čtvrtým Skotů), místo v Koreji by jim (s nulovým bodovým ziskem z loňska) ale nezajistila ani bronzová medaile.

Z výhry na světovém šampionátu se raduje Švýcarsko (Martin Rios již podruhé v kariéře), které porazila Kanadu nejtěsnějším rozdílem 6:5, a to především díky precizně zahranému poslednímu endu, kdy skórovali za 4.

30.Duben, 2017 od Karolina Frederiksen